aktualności     spektakle     inne     multimedia     o teatrze     kalendarium              english version


inne działania artystyczne

Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje...

Zobowiązujący cytat w tytule, zaczerpnięty z papieskiego nauczania Jana Pawła II zainspirował twórców do podjęcia trudnego tematu patriotyzmu. Skąd intuicyjnie w nas się zdarza? (a przecież nie każdemu), dlaczego łatwiej krystalizuje się w sytuacji zagrożenia, walki o suwerenność?, dlaczego nie zawsze staje się synonimem odpowiedzialności? Odpowiedzialności za swój dom, za swoją wieś, miasto, państwo... »Retrospekcje

"Retro-Spekcje" to trwający rok projekt mający na celu artystyczno-teatralną interpretację wydarzeń i obiektów związanych z historią Gliwic. Cykl happeningów był ściśle związany z edukacją historyczną, realizowaną równolegle w postaci naukowych opracowań podejmowanych tematów (foldery towarzyszące działaniom). Akca rozgrywała się w przestrzeni miejskiej - tam, gdzie to było możliwe w miejscach historycznych wydarzeń. Przedsięwzięcie było częścią "Cyklu Imprez Plenerowych", finansowanego przez Samorząd Miasta Gliwice w 2008 roku. Pomysłodawcą i wykonawcą, z ramienia Stowarzyszenia Kulturalnego "Pro-scenium" w Gliwicach był Teatr "A".
Spotkania Teatralne

Artyści Teatru „A” postanowili zaangażować się w działalność, którą wypadałoby nazwać edukacją artystyczną, przez nich samych określaną „uczeniem teatru”. Odbierając sygnały od nauczycieli, że warto „coś przedsięwziąć” w temacie „przysposobienia do Teatru”, jak i od samych uczniów, którzy o teatrze posłuchaliby (a i nawet chętnie - byleby Spotkania Teatralne nie przyprawiać choćby „szczyptą nudy”) – aktorzy postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje „praktyczne” ręce i zacząć młodych ludzi uczyć teatru... teatrem. »Budowa Niezrealizowanego Projektu Dominikusa Böhma (happening)

Samorząd Miasta Gliwice i Teatr "A" pragną zaprosić na Budowę niezrealizowanego projektu Dominkusa Böhma -- happening będący "dodatkiem nadzwyczajnym" do gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Będzie to próba instalacji wysokiej na 10 metrów świątyni, "z ducha Böhm'owskiej", która następnie ożyłaby iluminowana światłem..
Parada "Pokłon Trzech Króli"

Teatr "A" wraz z samorządem Miasta Gliwice zaprasza na happening kończący świętowanie Bożego Narodzenia. Po "Kolażu Adwentowym" inaugurującym Miejską Szopkę na Rynku, po wigilijnej intronizacji w niej Dzieciątka proponujemy trzecie z rzędu działanie teatralne, inspirowane tym razem uroczystością "Objawienia Pańskiego".Iluminacje

Iluminacje – rzecz o św. Benedykcie z Nursji W sandomierskim kościele św. Michała znajduje się bogato zdobiona barokowa ambona – pomyślana została jako dostojne drzewo, które wyrasta korzeniami z sylwetki uśpionego Benedykta z Nursji. Powyżej, w rozłożystych konarach, znajdują się wybitni Benedyktyni i Ojcowie Kościoła, „dłużnicy” duchowej tradycji, zapisanej przez św. Benedykta w zakonnej regule około roku 530.


Jeśli chcecie Państwo wesprzeć finansowo działalność Teatru „A” z Gliwic – można to zrobić wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia Kulturalnego Pro – Scenium z Gliwic (prawnie reprezentującego Teatr „A”), koniecznie z dopiskiem: „na cele statutowe”
Dane do przelewu: · Stowarzyszenie Kulturalne Pro - Scenium · Gliwice, ul. Olchowa 48; 44-100 Gliwice · Pekao BP S.A. II Oddział w Gliwicach : 

95 1020 2401 0000 0202 0277 4990
© theatre A, ul. Olchowa 48, 44-100 Gliwice, PL · e-mail: biuro@teatr-a.art.pl · tel: +48 693 394 158
współpraca menadżerska: Kinga Zych · e-mail: managementconcert@o2.pl · tel: +48 696 015 368
---